Turcja innym spojrzeniem

Posted on Posted in Turcja

Minęły już prawie 3 tygodnie od rozpoczęcia naszej podróży. Co jeszcze można zobaczyć spędzając wakacje w Turcji? Często biegając po jakimś mieście w poszukiwaniu dobrego ujęcia trafiamy na coś, co aż samo pcha się w obiektyw. Później przy selekcji zdjęć ujęcia te przegrywają rywalizację z innymi lub z jakiegoś powodu nie mieszczą się w wpisie na naszej stronie. Poniżej kilka zdjęć, które ot tak zostały zrobione, ale nie były publikowane, ponieważ umknęły naszej uwadze. Oczywiście do zdjęć odpowiedni komentarz.

Co autor miał na myśli?
Co autor miał na myśli?

[wp_ad_camp_1]

Wracając w Bergamie ze spotkania w liceum, przypadkiem wpadliśmy na takie cudo pozostawione na ulicy. Takie trochę styl indyjsko – pakistański. Bardzo nam się spodobał ten rower i żałujemy, że właściciela nie było nigdzie w pobliżu. Co ciekawe wśród naszych tureckich znajomych rower też robił wrażenie.

Takie cuda tylko w Turcji
Takie cuda tylko w Turcji

Próbujemy z Agą rozgryźć Turków w temacie ekologii. Jak to możliwe, że wszystkie pobocza dróg są usłane dosłownie tysiącami butelek pet, które zostały wyrzucone przez okno samochodu, a w najmniejszej wiosce na co drugim drzewie wisi pięciolitrowa butelka po wodzie, do której wszyscy wrzucają plastykowe nakrętki. Nie ogarniamy tego.

Eko - Turcja
Eko – Turcja

W ostatnim czasie Turcją wstrząsnął skandal korupcyjny tureckiego rządu, po którym rozpisano nowe wybory na marzec 2014 roku. Coraz częściej na ulicach można zobaczyć agitacje miejscowych polityków, którzy walczą o głosy. Polityk lub kandydat na polityka był już chyba dosyć rozpoznawalną postacią, ponieważ otoczony był sporą liczbą fotoreporterów.

Kandydat na kogoś tam - Bergama
Kandydat na kogoś tam – Bergama
Dziennikarze skupieni jak przed Sejmem na Wiejskiej
Dziennikarze skupieni jak przed Sejmem na Wiejskiej

 

Nigdy nie byłem wielkim fanem motoryzacji, ale te traktory – staruszki bardzo mi się podobają. W wiejskich terenach takie maszyny na ulicach to widok powszechny, pewnie dlatego, że do niektórych domostw ciężko dojechać samochodem. Te maszyny mają coś w sobie, chyba, że to moja dusza rolnika się odzywa J

Ford w Turcji
Ford w Turcji
Aż się chce zanucić - "Kupiłem czarny ciągnik"
Aż się chce zanucić – „Kupiłem czarny ciągnik”

[wp_ad_camp_1]

 

To zdjęcie zrobiliśmy w Bergamie w dzielnicy cygańskiej. Szkoda mi tego zasłużonego dla motoryzacji motocykla, stara, poczciwa Jawa kiepsko skończyła.

Kiepski koniec Jawy
Kiepski koniec Jawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *