Poczta w Stambule

Wczoraj z Agą odwiedziliśmy pocztę w Stambule, chcieliśmy kupić znaczki na widokówki. Oczywiście znaczki można kupić w każdym sklepie z pamiątkami, ale są droższe o 0,50 niż na poczcie. Gdy udało nam się znaleźć pocztę, to okazało się, że kolejka wije się dookoła budynku w którym jest poczta. Przed nami w kolejce było ponad 50 osób. Trochę bardziej z ciekawości zajeliśmy swoje miejsce w kolejce. Na szczęści kolejka powstała z powodu przerwy na lunch i po otworzeniu wejścia tłum ludzi szybko zniknął bo prawie wszyscy czekali w kolejce do pocztowego banku. Znaczki już kupione, pocztówki wysłane.

Kolejka do Poczty w Stambule

Kolejka do Poczty w Stambule

Z niecierpliwości przebieramy nogami w oczekiwaniu na wizy. Już nie możemy się doczekać kiedy ruszymy dalej w naszą podróż. Chyba nam się Stambuł trochę przejadł przez ostatni tydzień. Jutro o 11 mamy odebrać wizy w Ambasadzie, potem szybko ruszamy rowerami na przystań promową w Kabatas i ruszamy na drugi brzeg Morza Marmara do Mudanii. W planach mamy przejechanie w ciągu 3 dni 250 km i dotarcie do Pergamonu gdzie czeka już na nas kolejny turecki gospodarz. Następny wpis już z Bergamy – dzisiejszego Pergamonu.

2 myśli nt. „Poczta w Stambule

 1. Jarek

  Cze, chciałem zakomunikować, że pocztówka wysłana 14.01 dotarła do mnie 20.01.
  Dziękuję i życzę wytrwałości.
  J.

  Odpowiedz
  1. zawsze pod wiatr Autor wpisu

   Super, szybko dochodzą, wczoraj już mieliśmy pierwsze sygnały o pocztówkach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>